Wspólnie tworzymy czysty świat

Centrala

ul. Kołobrzeska 5 07-410 Ostrołęka

Email

mpk@purehome.pl

Radzymin i smart-odpady

Czy mieszkańcy rzetelnie segregują śmieci? Sprawdzi to nowe rozwiązanie.

Firma MPK Pure Home, która obecnie odbiera odpady w gminie Radzymin, zamontowała wagi na swoje nowoczesne śmieciarki, obsługujące teren tego miasta i gminy. Dzięki temu możliwe jest zważenie każdego pojemnika z odpadami odbieranymi od mieszkańców z każdej posesji.

Sześć aut, które przygotowano do obsługi gminy Radzymin, ma dodatkowo zamontowany system lokalizacji RFID, co pozwala na odbiór danych z czipa z każdego pojemnika na odpady. Inicjatorem wdrożenia jest gmina. Montaż dodatkowego wyposażenia śmieciarek, pozwalającego na precyzyjny monitoring ilości oraz migracji odpadów, został wykonany przez specjalistów z MPK Pure Home.

„Wiedza o tym ile odpadów jest odbieranych od naszych mieszkańców i jaką drogą trafiają do przetworzenia, pomoże nam skuteczniej monitorować ilość wytwarzanych odpadów u  źródła, analizować poziom ich segregacji i strukturę. Dlatego zależało nam na montażu systemu wagowego oraz wykorzystaniu satelitarnej techniki do monitorowania transportu śmieci.” – powiedział Andrzej Nocoń, zastępca burmistrza gminy Radzymin. „Przy okazji jest to praktyczne wdrożenie idei „smart city”: rozwiązania, w którym technologia pomaga w codziennych sytuacjach.” – dodał.

„Planujemy sukcesywne wdrażanie kolejnych usług wykorzystujących nowoczesne technologie. Dzięki takim, bardzo praktycznym rozwiązaniom, „inteligentne” stać się może również mniejsze miasto lub wieś. Cieszę się, że MPK Pure Home może mieć w tym swój udział” – powiedział Gracjan Sasim, prezes zarządu MPK Pure Home.

Obecnie „inteligentne” śmieciarki obsługują jedynie gminę Radzymin. MPK Pure Home zakłada jednak sukcesywne zwiększanie ich ilości, by oferować szerszy zakres usług również innym gminom, z którymi współpracuje.

Wdrożenie w Radzyminie jest kolejnym cyfrowym rozwiązaniem od MPK Pure Home. W czerwcu firma informowała o własnej mobilnej aplikacji: MPK Pure Home Moje Odpady, której zadaniem jest podpowiadanie mieszkańcom co i kiedy mogą zrobić ze swoimi odpadami. Aplikacja powstała we współpracy z samorządem gminy Łochów. Dziś funkcjonuje już w niemal 20 gminach obsługiwanych przez MPK Pure Home.

MPK Pure Home sp. z o.o.

Firma powstała w 2004 r. w Ostrołęce. Zajmuje się odbiorem, transportem i utylizacją odpadów w województwach mazowieckim i podlaskim. Obecnie zatrudnia 264 pracowników i jest odpowiedzialna za odbiór odpadów komunalnych m.in. w Radzyminie, w Mińsku Mazowieckim, Wyszkowie i powiecie wyszkowskim oraz w powiecie ostrołęckim. W Ostrołęce wybudowała własny, nowoczesny zakład przetwarzania odpadów, który – po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń środowiskowych – będzie mógł przerabiać do 3.583  ton odpadów komunalnych w skali miesiąca. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem www.mpk.net.pl

 

Informacje dla mediów:

E: biuro@purehome.pl

T: +48 604 16 16 06

OFERTY PRACY:

Administrator IT

Codzienne zadania na tym stanowisku będą skupiały się na wsparciu firmy i jej pracowników pod kątem szeroko rozumianych rozwiązań systemowych IT. Zakres obowiązków: administracja systemem

Czytaj więcej »

Operator Ładowarki

Zadania: załadunek i przemieszczanie frakcji odpadów komunalnych na terenie sortowni współpraca z zespołem Wymagania: udokumentowane uprawnienia operatora ładowarki mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku dyspozycyjność,

Czytaj więcej »

Sortowacz/Pracownik fizyczny

Oferujemy Stabilne zatrudnienie (umowa o pracę) + konkurencyjne wynagrodzenie terminowo wypłacane Atrakcyjny system motywacyjny Pakiet socjalny w tym ubezpieczenie grupowe, karta MultiSport Przyjazną atmosferę w

Czytaj więcej »
Zamów by zamówić kontener