Wspólnie tworzymy czysty świat

Centrala

ul. Kołobrzeska 5 07-410 Ostrołęka

Email

mpk@purehome.pl

APLIKACJA

Z myślą o wygodzie mieszkańców gmin, z którymi współpracujemy, stworzyliśmy mobilną aplikację: MPK Pure Home Moje Odpady. Można ją pobrać z Google Play lub Apple Store, bez żadnych opłat. Zainstalowanie naszej aplikacji daje dostęp do wielu pożytecznych funkcji, takich jak:

Wsłuchujemy się w potrzeby zgłaszane przez mieszkańców i samorządowców – nasza aplikacja jest stale rozbudowywana o nowe funkcjonalności.

KORZYŚCI DLA MIESZKAŃCÓW

Nasza aplikacja to praktyczny i wygodny sposób na codzienne kłopoty ze śmieciami. MPK Pure Home Moje Odpady podpowiada co i kiedy można zrobić ze swoimi odpadami. Najważniejszą funkcją aplikacji jest zarządzanie harmonogramem odbioru śmieci. Na dzień przed odbiorem danej frakcji, mieszkańcy otrzymują za jej pośrednictwem SMS z przypomnieniem.

Zalogowani użytkownicy otrzymują  ekologiczne porady dotyczące recyklingu i zarządzania segregacją śmieci w domu. Aplikacja ułatwia również zamawianie specjalnych kontenerów budowlanych (KP-7), przeznaczonych na większą partię niestandardowych odpadów – np. poremontowych.

Zależy nam na ochronie środowiska.  Chcemy pomagać osobom, które myślą podobnie i aktywnie dbają o naturę – np. walczą z nielegalnymi wysypiskami. Dlatego stworzyliśmy kolejną pożyteczną funkcję: gdy ktoś zauważy, że śmieci są  tam, gdzie na pewno nie powinny trafić, np. zostały rozsypane w lesie lub na innym ogólnodostępnym terenie, wystarczy zrobić zdjęcie i udostępnić je w aplikacji.

Dzięki wykorzystaniu lokalizacji GPS, nasi pracownicy łatwo lokalizują takie nielegalne wysypiska i w porozumieniu z gminą, na której terenie się znalazły, mogą je szybciej usuwać. Informacja przekazana przez mieszkańców pozwala też szybko powiadomić odpowiednie służby, które mogą odnaleźć i zidentyfikować tych, którzy celowo zaśmiecają środowisko.

KORZYŚCI DLA URZĘDNIKÓW SAMORZĄDOWYCH

Dzięki aplikacji MPK Pure Home Moje Odpady, mieszkańcy, którzy zgłaszają pytania o aktualny harmonogram wywozu lub właściwy sposób segregowania śmieci, mogą zostać obsłużeni o każdej porze. Dzieje się to szybciej, sprawniej i w sposób dla nich najwygodniejszy. W sytuacjach nadzwyczajnych – jak stan pandemii – dochodzi jeszcze jedna zaleta: aplikacja zapewnia pełne bezpieczeństwo. Bezpośredni kontakt mieszkańca z urzędnikami w sprawach związanych z zarządzaniem odpadami przestaje być potrzebny, ponieważ dzięki aplikacji każdy może wygodnie, o dowolnej porze, uzyskać wszelkie potrzebne mu informacje.

Zamów by zamówić kontener